יופי של אימא, מיה מיטב

ספר קולי - ״יופי של אימא״ מאת מיה מיטב:
"יופי של אימא" משלב בין סיפור אותנטי ומשעשע לבין הדרכת הורים בגישת אדלר. זהו ספר קליל אך צופן בתוכו מידע רב ועצות מעשיות להורים. ספר שמעלה דילמות שכולנו מכירות מהיומיום ומאיר אותן מזווית אחרת. ספר שהוא כמו שיחה עם החברה הכי טובה שלך. ספר שתרצי לתת במתנה לחברה הכי טובה שלך. ספר שיגרום לך לפרוץ בצחוק כי זה יפה לבריאות. ספר שייתן לך הרגשה שאת יופי של אימא.

"מקס פער עליי עיניים כחולות, כאילו חרב עליו עולמו. אבל במקום להתחיל לסדר כמו שהתכוונה המשוררת, הוא נשכב באמצע הבריכה והתחיל לצרוח "טטיב! 'צה טטיב!!" הצצתי לכיוון השולחן, אבל אודי לא שם לב אליי או למוריץ, שבינתיים שפך מיץ על תערובת הסוכר, ועבר ליצירת צבעי ידיים מאולתרים עם כל דבר אליו הגיעו ידיו הקטנות. חישבתי את קצי לאחור. לא ידעתי לאיזה ילד לגשת קודם – הצורח או המורח. הרגשתי שהגוף שלי מאבד נוזלים ודפיקות הלב שלי מואצות כאילו רצתי מרתון."

אליאנה (אלי) אלוני היא מעצבת פנים בת 39, נשואה לאודי ואימא לשלושה ילדים פלוס כלב.

אלי מג'נגלת בין המשפחה, העבודה, הוריה המבוגרים, ועד הורים, הרים של כביסה וים שיעורים, בניסיון להיות מושלמת. או לפחות אימא טובה דיה.

אלא שהמשימה הזאת אינה פשוטה כלל וכלל. אלי אינה סומכת על האינסטינקטים שלה, מתחבטת, מתלבטת ונופלת. בעת צרה היא נעזרת בחברה דמיונית בשם ברברה – מדריכת הורים מדופלמת, שמייעצת לה ברגעי האמת כמו סופר־נני פרטית.

האם אי־פעם תלמד אלי לסמוך על עצמה ולא תזדקק יותר לעזרתה של ברברה?

נטעלי גבירץ (עיתונאית וסופרת, אימא לשלושה): "יותר משמרי פופינס היא משאת לבם של ילדים, היא משאת לבם של הורים. מיה מיטב יצרה עולם מקביל שאפשר לזמן בו יועצת מומחית קסומה בדיוק כשהכי צריך אותה, והרי צריך אותה כל כך. בפורמט חדשני שהוא גם מצחיק וגם נוח להתמצאות היא מזמנת את ברברה ברגעים הנכונים, עם עצות מדויקות שנותנות גם תקווה וגם פתרון, ובעיקר תחושת שליטה שפעמים רבות חסרה כל כך לאימהות צעירות".

שירי צוק (תסריטאית, סופרת ומבקרת ספרות, אימא לשניים): "מאוד קל להתנשא על אליאנה, אמא לחוצה שמפנטזת לעצמה מדריכת הורות אנגלוסקסית, שתעזור לה בבריכת הכדורים של ההורות. אבל כשמקשיבים לעצות שהיא מקבלת, יש בהן הרבה הגיון ואמפתיה, ובסיס להורות שמצליחה להתחשב בילד אבל גם בהורה שלו. והכי חשוב, יש פה חומר קריאה מהנה שהוא גם חומר למחשבה, שמוציא אתכם לרגע מהלופ של המטלות היומיומיות הבלתי נגמרות וגורם לכם לחשוב מה אתם עושים ולמה".

מיה מיטב, סופרת ספרים וטווה חלומות בהקיץ, נשואה ואימא לשלושה בנים.

מחברת סדרת הנוער המצליחה "הבלוגר" (בהוצאת ׳כתר׳) ושלושה ספרים לפעוטות (בהוצאת ׳דני ספרים׳). כותבת טור המלצות על ספרי ילדים ונוער ב־Ynet, יוצרת ומגישה את הפודקאסט "מה קוראות האיילות?" עם הסופר גור אילני. "יופי של אימא" הוא ספרה הראשון למבוגרים.

ליעד מיטב־שני, נשואה ואמא לשניים, מנחת קבוצות הורים ומדריכה באופן פרטני בגישת אדלר, מורה לתנועה ופילאטיס לכל הגילים, למדה חינוך למיניות בריאה, עבדה במשך שנים רבות כמדריכה להכנה ללידה, דולה, מדריכת הנקה, ומנחת מפגשי אימהות ותינוקות.

במסגרת עבודתה כמנחת הורים גיבשה תפיסת עולם דמוקרטית ואדלריאנית, הרואה בכולנו – מבוגרים וילדים – שווי ערך, בעלי חירות לעשות בחירות בחיינו ולהשפיע על מהלכם. היא מאמינה כי כולנו שואפים להרגיש שייכים לחברה, ולמצוא את מקומנו הבטוח בכל מסגרות החיים.

קניה מהירה

קניית הספר תתבצע באמצעות PayPal
חברת הסליקה המאובטחת בעולם