השלישית בשורה השנייה, גל אמיר

ספר קולי - ״השלישית בשורה השנייה״ מאת גל אמיר:

אבי כהן, המכונה "רומנו", הוא שוטר שנתפס בקלקלתו. אחרי שהורשע בפרשת שחיתות, הוא ניצל מישיבה בכלא רק הודות להסכמתו להעיד נגד חבריו השוטרים. הוא מסתתר, נואש ובודד, בהיאחזות בלתי חוקית בשומרון, נרדף על ידי השוטרים שנגדם העיד, גרושתו הדורשת תשלום מזונות, ואנשי העולם התחתון, להם הוא חייב כספים. כאשר ידיד מהעבר, המיליונר המסתורי אשר קנטור, שוכר את שירותיו כדי לאתר רואת-חשבון, שנעלמה עם עשרה מיליון דולר, אין לרומנו ברירה אלא להסכים.

אבל ככל שהחקירה מסתבכת, וככל שהנתיב שהותירה אחריה רואת-החשבון מתפתל בין פרנקפורט ובין נתיבות, בין פראג לרמת גן, כך מגלה רומנו כי הפתרון לתעלומה נמצא קרוב אליו הרבה יותר משאי-פעם היה יכול לשער, וכי רואת-החשבון היא עבורו הרבה יותר מעוד שם על פיסת נייר.

זהו ספרו הרביעי של סופר המתח גל אמיר, הרואה אור בהוצאת זמורה-ביתן. בסגנונו המוכר והממכר הוא לוקח את הקורא למסע מוזר וקודר בישראל המושחתת, האלימה והכוחנית של ימינו.

הביקורת משבחת את ספריו הקודמים של גל אמיר:

"גל אמיר מצליח לבנות עולם, שאת חיצי הביקורת שהוא מפנה כלפיו הוא יודע להעלים באירוניה ובחן. אין ספק, מדובר בסופר אינטליגנטי מאוד, שכותב על פינה אחת של ארץ ישראל, שסופרים בדרך כלל אינם מתייחסים אליה"

רות אלמוג, הארץ / תרבות וספרות, על לילה אדום.

"ספר המתח המקורי הכי טוב והכי מענג שיצא כאן בשנים האחרונות"

אמנון דנקנר, תרבות מעריב, על עפולה רח' האופרה 3.

קניה מהירה

קניית הספר תתבצע באמצעות PayPal
חברת הסליקה המאובטחת בעולם