שחור וכחול, איאן רנקין

שחור וכחול

שחור וכחול

איאן רנקין

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: רימונים הוצאה לאור
שנה:
2011
אורך:
12:54:20
קריינים: יעל שכנאי
קטגוריות: מתח ומסתורין

ספרים חדשים

ספר קולי - ״שחור וכחול״ מאת איאן רנקין:
המפקח ג'ון ריבוס, גיבור ספריו הפופולריים של איאן רנקין שהיה לאגדה, שוב שותה יותר מדי, ישן פחות מדי, נאבק בבדידותו, בגילו המתקדם ובהתמכרותו לעבודה, ומתחיל לשלם את המחיר על שיטות הפעולה החריגות שלו. הוא מוצא את עצמו שקוע עד צוואר בארבע פרשיות שונות, בניסיון ללכוד רוצח אכזרי אחד, שעשוי להעלות את ריבוס על עקבותיו של רוצח אחר מן העבר, בייבל ג'ון הנודע לשמצה. את כל זאת הוא עושה תחת מכבש של חקירה פנימית במחלק הפשע, המנוהלת על ידי האדם שאותו האשים ריבוס בנטילת שוחד מראש המאפיה של גלאזגו.
אם זה לא מספיק, יושב לו על הגב צוות טלוויזיה שחוקר עיוות הצג יותר דין, מה שהופך את ריבוס לפושע בעיניהם של מיליון צופים ויותר. טעות אחת קטנה עלולה לעלות לו בחייו, עם מוות לא נעים ולא בהכרח מהיר, או – וזאת האפשרות הגרועה יותר – באובדן עבודתו.
סודות ושקרים, סקס ושחיתות, זעם וכאב, הומור ואלכוהול ומבט מפוכח על עתיד העולם שבו אנו חיים, חוברים לעלילה מטרידה, מצמררת ובלתי נשכחת ולחוויית קריאה עוצרת נשימה.
"שחור וכחול" הוא הספר השני מעלילות המפקח ריבוס שרואה אור בעברית, אחרי "חבלים וצלבים", והוא זכה בפרס פגיון הזהב לרומן המתח הטוב ביותר, ובפרס פאלה רוזנקרנץ בדנמרק.
"רומן מורכב ורב עוצמה שמציע דיוקן פנורמי מרשים של סקוטלנד המודרנית."
מייל און סאנדיי.
"רנקין מתעלה על עצמו ... רומן סוחף ומשובח."
סאנדיי טיימס.
הצג פחות
הוספה למשאלות