שום גמדים לא יבואו, שרה שילה

שום גמדים לא יבואו

שום גמדים לא יבואו

שרה שילה

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: עם עובד
שנה:
2005
אורך:
06:53:01
קריינים: שרה שילה ורועי אסף
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר מוקלט - "שום גמדים לא יבואו" מאת שרה שילה:
זוכה פרס ספיר לספרות שנת 2007.
בעיירת ספר מרוחקת חיים התושבים באימה מתמדת מפני האויב שמעבר לגבול. שש שנים לאחר מותו של אחד מיקירי תושביה- מלך הפלאפל המקומי- עדיין לא השלימו אשתו וששת ילדיו עם המוות הזה, ולכל אחד מהם דרכו שלו להתמודד עמו ועם החיים שגזר.
לילה: אישה שוכבת בקצה מגרש כדורגל ריק; שני ילדים מסתגרים עם בז שניסו לאלף; בחור צעיר מתכונן לעזיבה; נערה מספרת לשני אחיה הקטנים סיפור שישנה את חייהם.
באין מושיע שיבוא מן העולם שבחוץ, לא יהיו לדמויות כאן אלא כוחותיהן שלהן להתמודדות עם שברן – כוחות דלים לכאורה וחסרי תוחלת, עד שמתגלה שד הצג יותר י בהם להקים אדם מן המתים.
בלשון נמוכה על-פי הגדרתה ועשירה להפליא מצליחה שרה שילֹה לתת לדמויות משולי החברה הישראלית פתחון-פה שטרם זכו לו, ולהאהיב אותן על הקורא עם הסוד האפל שהן נוצרות בלבן.
עוד לפני צאתו זכה הרומן בשני פרסים לספרי ביכורים, אבל אין לו צורך בהנחות כלשהן: זהו רומן בשל ומפתיע, שמעז לגעת במחוזות הנידחים ביותר והאסורים ביותר, ואף להמציא לקוראיו נחמה.
זוכה פרס ספיר לספרות 2007.
הספר זיכה את המחברת בפרס קרן טובה ויצחק וינר לעידוד יצירה ספרותית מקורית ובפרס שרת החינוך בתחומי היצירה הספרותית – פרס ספרי ביכורים תשס"ה.
הצג פחות
הוספה למשאלות