שווייצריה זה כאן, אורית וולפיילר

שווייצריה זה כאן

שווייצריה זה כאן

אורית וולפיילר

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: אחוזת בית
שנה:
אוקטובר, 2014
אורך:
05:50:13
קריינים: אורית וולפיילר
קטגוריות: ספרות מקור
פרסים: פרס שרת התרבות לסופרים בראשית דרכם 2015

ספרים חדשים

ספר קולי - "שווייצריה זה כאן" מאת אורית וולפיילר:
זוכה פרס שרת התרבות לסופרים בראשית דרכם 2015
כל הגיבורות שבקובץ הסיפורים "שווייצריה זה כאן" נמצאות על סף התמוטטות רגשית או אובדן שליטה, חיות בחוסר נחת ובתחושת אי-סיפוק, ועולמן מלא בחרדות יומיומיות והרות גורל כאחד. למשל, צעירה בשם מירי, שמגיעה לביקור מולדת ומתלבטת איך לספר להוריה שהחליטה להפסיק את לימודיה ולטפל בקשישה גרמנייה שאליה נקשרה. או אֵם חרדתית העסוקה במהלך טיסה במחשבות על בנה הקטן ועל רגע הפרידה הסופיביניהם, שיתגלם ביום גיוסו לצה"ל. או אישה שחרדה למצבה הבריאותי, ושעותיה הטרופות מתערבלות בקורות של אם ובת מסֶפר שאותו היא קוראת.
הצג יותר />
אלא שמתחת למעטה אי-הנחת והתסכול של הגיבורות, יש בסיפורים הרבה רגעים של חסדוחמלה, של געגועים לבית ושל אהבת אדם. ערוצי הרגש הנסתרים הללו הם כמו שני זוגות רגליים של אם וילדהּ, הנכרכים אלה באלה מתחת לשמיכה, רגע לפני שייפרדו לעד.

ההומור הפרוע והדמיון חסר הגבולות של מחַבֶּרת הסיפורים, אורית ווֹלפַיילֶר, רוקחים עלילות פנטסטיות שבמרכזן, בין היתר,אישה בודדה שמוצאת מקלט בתוך ביצת תרנגולת; ואפילו מלכה בריטיתידועה שמתקשה להסתגללסייגי המלוכה ולכך שנאסר עליה לגעת בידיים חשופות בכל יצור חי... התוצאה היא קובץ סיפורים מקורי, נועז וחתרני, ספק סוריאליסטי ספק היפר-ריאליסטי, הבורא שפה חדשה ומעמיד במרכזו עולם מופלא, מוזר, וללא ספק – בלתי נשכח.

"שווייצריה זה כאן" הוא ספרה הראשון של אורית ווֹלפַיילֶר, בוגרת החוג ליחסים בינלאומיים והחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית.

הצג פחות
הוספה למשאלות