רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר, אברהם בר-אב

רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר

רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר

אברהם בר-אב

מחיר: 35 ₪
הוצאה לאור: רימונים הוצאה לאור
שנה:
2011
אורך:
12:47:36
קריינים: אבי שחרון
קטגוריות: ספרות מקור

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר" מאת אברהם בר-אב: afff
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, נתניה ישראל, בחודש אפריל 2012, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר רומן היסטורי הלוקח את הקורא למסע חושני של ריחות, צבעים, קולות, רגשות ומשפחה יהודית קטנה ואמיצה בראשית המאה העשרים, מעט פני פרוץ מלחמת העולם השנייה. פורטונה ושלום פסי, מגדלים את שלושת ילדיהם בצל המלחמה הממשמשת ומידפקת על דלתות אירופה. החיבור עם הארץ הפונדקאית מתגלה כחסר סיכוי. מואיז הופך קומוניסט ונרדף על ידי החוק, סופי עזת פנים, מורדת בהוריה ונישאת להנרי, העס הצג יותר קן הציוני, ובת הזקונים סוזי, מתאהבת בחוסני, פושע ערבי רב-קסם, הכופה את עצמו עליה ומאיים לפגוע במשפחתה.
הספר ארוג בחוטי צבע וניחוחות כובשים של יהדות מצרית אוריינטלית ששורשיה יונקים מתרבויות צרפת ובולגריה. חיי המשפחה מתנהלים בתחושת ביטחון יחסית עד שפעמי מלחמת העולם השנייה המתקרבים אל שערי קהיר, מעירים את הלאומנות הערבית מתרדמתה. הרחוב השקט סוער ורוגש ועולמה של המשפחה מתהפך. בר-אב חושף בפני הקורא רקמה אנושית חיה ונושמת, מלאת הומור, חוכמת חיים וסוחפת עד העמוד האחרון.

"חושף את שורשי האיבה של העם המצרי כלפי מדינת ישראל..." (ורד לי, "הארץ")
"מפגין כישרון כתיבה אמיתי..." (ירון אביטוב, מבקר, "ישראל היום")
"דרך הספר יוכל הדור הצעיר להכיר ולהבין את ההיסטוריה של עמנו..." (שמעון פרס ז"ל – נשיא)
אברהם בר-אב (בן-טאטה) יליד מצרים, מתגורר כיום בעדי, הוא נשיא חברת BCI המפתחת מערכות תוכנה לאקדמיה. בר-אב למד בחוג לאמנות התאטרון ולספרות אנגלית באוניברסיטת תל-אביב, כתב וביים מחזות, ופרסם סיפורים קצרים.
ספריו האחרים של אברהם בר-אב (בן-טאטה) – Avraham.barav@gmail.com
"מפעל הפה והטלפיים", "רוח אדמה ורוח קרקס" (מחזות קצרים, בימת קדם 2017)
"פושקין מרוקאי" – זוכה פרס אס"י, איגוד כללי של סופרים בישראל (הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2017)
הצג פחות
הוספה למשאלות