קח גפרור בוער, אריה קרישק

קח גפרור בוער

קח גפרור בוער

אריה קרישק

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: טפר
שנה:
2012
אורך:
03:55:02
קריינים: אריה קרישק
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר קולי - ״קח גפרור בוער״ מאת אריה קרישק:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, נתניה ישראל, בחודש פברואר בשנת 2013, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
ישראל מתקדמת בצעדי ענק אל סִיפו של כאוס חברתי. מחד, נופי השֹובע של וילות ברוכות נדל"ן, בנקים זללניים, טייקונים ולהקות הליווי שלהם (הכוללות פוליטיקאים למיניהם), הילולה מתמשכת של כל מי שיש להם.
ומאידך, מחיקתו של מעמד הביניים והתפוררותן הבלתי נמנעת של שכבות המצוקה (שכר עלוב , מחירי דיור אסטרונומיים, חינוך למיוחסים, מערכת בריאות קורסת), עד שקבוצת מיואשים מחליטה לנקוט צעד שבעקבותיו דבר לא יהיה כמקודם.
הצג יותר "קח גפרור בוער" הוא, אולי , מהסנוניות הראשונות בישראל - של הז'אנר הספרותי החשוב hard boild - הרומן-הקשוח-האפל בנוסח ריימונד צ'נדלר, דשיאל האמט, ג'יימס קיין ואחרים (שהוליד גם את הסגנון הקולנועי המהולל ה-פילם-נואר).
הספר שנכתב לפני כחמש שנים ורואה אור כעת לראשונה חוזה את המחאה החברתית ולוקח אותה צעד קדימה! הספר מתאר מה קורה כשהזעם והייאוש הופכים לתסכול ולאלימות בקרב מי שמרגישים שאין להם מה להפסיד עוד!
בספריו ניבא וחזה קרישק את עליית המחתרת היהודית, רצח סאדאת ופרוץ האינתיפאדה הפלסטינית. מספריו, בהם רבי-מכר אחדים: "עושה שלום" ,"קבורה בירושלים". "בקו ישר", "קפצונים", "אין נפגעים לכוחותינו", "האיש שבקיר","האור של אוגירה", "הנאמן","אזרח העיר" ו"הקיץ בו חזרנו."
קרישק שימש בעברו עורך ראשי של הוצאת כתר והקים את האופרה הקאמרית הישראלית. כיום הוא עוסק בכתיבה היסטורית של ביוגרפיות ושותף כהיסטוריון וכמפיק לכתיבת תסריטים.
הצג פחות
הוספה למשאלות