מעשיות וסיפורים מיסטיים, לודמילה פטרושבסקיה

מעשיות וסיפורים מיסטיים

מעשיות וסיפורים מיסטיים

לודמילה פטרושבסקיה

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: לוקוס
שנה:
פברואר, 2022
אורך:
05:19:06
קריינים: ריקי בליך
מתרגמים: דינה מרקון
קטגוריות: ספרים חדשים

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "מעשיות וסיפורים מיסטיים" מאת לודמילה פטרושבסקיה:

שתי אחיות שאוחדו בכישוף נוראי לגוף של אישה אחת נופלות קורבן לצמד נוכלים; משפחה בורחת ליער וממציאה את עצמה מחדש כמשפחת רובינזון קרוזו מודרנית; נשמתה של אישה מתה מתגלגלת בגופהּ של חתולת רחוב ובאה לבקר את משפחתה; טייס שהוכרז מת חוזר אל אשתו ומבקש ממנה לקבור אותו; אישה בודדה מחרבת בהחלטה של רגע את כל רכושה הדל ומתוך הריק מוצאת אושר ומשמעות בחייה.

היעלמויות והופעות, מחלות מסתוריות, מיתות משונות, פעולות על־טבעיות, סיוטים ופיתולי גורל ממלאים את אסופת המעשיות הזאת, מאת אמנית הסיפור לודמילה פטרושבסקיה, המשרטטת הצג יותר בהן דיוקנאות של בני אדם במצבי סף ואף מעבר להם, ברגעי מפגש עם המפחיד והנורא מכול, וגם ברגעי קרבה, תקווה ואהבה.

הוצאת לוקוס, שהגישה לקוראי העברית את ספריה המובחרים של פטרושבסקיה השעה לילה ובחברה טובה וסיפורים, גאה להגיש כעת את הפנינה הספרותית הזאת, פרי עטה של אחת הסופרות האהובות והמשפיעות כיום ברוסיה.

ביו:

לודמילה פטרושבסקיה היא סופרת, מחזאית, משוררת, ציירת וזמרת קברט החיה ויוצרת במוסקבה. היא נולדה ב־1938 למשפחה ממעמד הביניים ובבגרותה למדה בפקולטה לעיתונות באוניברסיטת מוסקבה. בגיל צעיר החלה לכתוב מחזות וסיפורים קצרים העוסקים במציאות הסובייטית הקודרת, בנימה המשלבת את הקומי, הגרוטסקי והאפל. לאחר פרסום סיפורה הראשון ב־1972, נאסרו יצירותיה לפרסום במשך יותר מעשור.

ב־1992 ראה אור הרומן השעה לילה ועשה לה שם. מאז הוציאה למעלה מחמישה־עשר ספרים, והם זכו להצלחה מסחררת וזיכו אותה בשלל פרסים ספרותיים ברוסיה ומחוץ לה, בהם פרס פושקין ופרס הפדרציה הרוסית. ספריה תורגמו ליותר משלושים שפות ומחזותיה מוצגים על מיטב הבמות ברחבי העולם. מעשיות וסיפורים מיסטיים הוא ספרה השלישי המתורגם לעברית.
הצג פחות
הוספה למשאלות