מעטפת הלב, אסף צפור

מעטפת הלב

מעטפת הלב

אסף צפור

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: זמורה ביתן
שנה:
אוגוסט, 2014
אורך:
09:30:28
קריינים: מיטל אבני
קטגוריות: ספרות מקור

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "מעטפת הלב" מאת אסף צפור:
את מעטפת הלב מרכיבים ארבעה סיפורי אהבה המתכנסים לרומן אחד: נער העובד בחנות מחשבים כמֵהַ לנערה שנראית כאילו יצאה מתוך אחד המשחקים שהוא אוהב; סטודנטית אבודה יפה נקרעת בין ארבעת הגברים בחייה לָאחד שמת; צמד נואפים בטוחים שהם היחידים שמשתמשים בדירה ריקה לזיונים חטופים, אסורים ומלאי להט. הם טועים; פגישה מקרית בסין סוחפת גבר ואישה אל רומן צפוי, שמצליח להפתיע אותם לחלוטין. אלו כולם השתקפויות של אותו זוג נאהבים, אליו שב אסף צפור בזמנים אחרים ובמקומות שונים, כדי להבין על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על תשוקה וזוגיות, נאמנות ובגידה.
אסף צפור הוא הצג יותר סופר ותסריטאי (החמישייה הקאמרית, הבורגנים, בטיפול), ראש המגמה לתסריטאות בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. ספר הביכורים שלו, המחוננים, זכה להצלחה ולשבחי הביקורת.
רומן שמורכב מארבעה סיפורים, שבכל אחד מהם חוזרים אל אותם שני גיבורים, יאיר ואוסי, בעשור אחר של חייהם. אבל ההתפתחות היא לא לינארית – אלו לא אותם אנשים שמתבגרים, אלא קווי עלילה מקבילים. שמותיהן של הדמויות האחרות חוזרים על עצמם, אבל כם פעם בכסות אחרת: אותו שם יכול להיות שייך לבעלים של חנות המחשב, מורה, אסיסטנטית סינית ונער ערבי.
למרות המבנה המורכב, הסיפורים עצמם פשוטים –ארבעה הסיפורי אהבה שבכולם יאיר ואוסי נפגשים, מתאהבים, מבינים שהאהבה הזו לא טובה להם ומנסים להפסיק, אבל לבסוף בוחרים לתת לה סיכוי.
הצג פחות
הוספה למשאלות