לאהוב, ליפול, לקום, מתי רוזנגרט

לאהוב, ליפול, לקום

לאהוב, ליפול, לקום

מתי רוזנגרט

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: רימונים הוצאה לאור
שנה:
אפריל, 2019
אורך:
08:32:57
קריינים: רמי ברוך
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר קולי - "לאהוב, ליפול, לקום" מאת מתי רוזנגרט:
אני מציע לך עשרה ימים של מסע לאורכה של המדינה על ההונדה האדומה הזאת. רק שנינו, אתה ואני. זה מה שאמר לי ד"ר פילקנשטיין כאשר עמדנו מול האופנוע האדום שעמד בודד על משטח האספלט המצולק והחשוך של חניון בית החולים. התבוננתי בו בחוסר אמון מוחלט. מה יכולתי לומר? פשוט הסכמתי.
ללאה יש מטרה אחת בחייה. היא רוצה לבנות את ביתה עם בעלה וילדיה בתוך עולם יהודי מסורתי. יורם, בעלה, מנסה לשמור על השפיות במעבר בין החילוני לדתי אך לתוך החיים החדשים שאליהם הוא מנסה להסתגל, מתחברים רגעים של מציאות ודמיון שיוצרים חלקיקי חיים בלתי מוסברים שנעים בחל הצג יותר ל של אירועים, שלכאורה, מחוסרי הקשר.

לאהוב, ליפול, לקום הוא מעשה פסיפס פנורמי של אובדן התמימות על רקע תקופה סחופת תהפוכות שבשיאה התרחש רצח רבין. הוא מתחיל בסיפור של בנייה, אופוריה, ערכים ויצירה וממשיך אל תוך כאוס במבוך המציאות, דרך עיוורון ונפילה.

עכשיו, סגור בבית החולים לפגועי נפש, נאלץ יורם להתמודד עם פחדיו אבל באופן בלתי צפוי מתחיל המטפל בו, ד"ר פילקנשטיין, לקחת חלק פעיל בסיפור, ומציף את האובדן וההתפכחות באופן שמביא אותם למסע משותף. לאהוב, ליפול, לקום הוא חשבון-נפש נוקב של הדור שנולד בעשור הראשון של המדינה.

זהו ספרו השני של מתי רוזנגרט שנולד וגדל בתל אביב. ספרו הראשון, "מה אתה עושה" ראה אור בהוצאת גוונים (2017). גם בספרו השני הופכת תל אביב, העיר, למטפורה שמקיפה את הדמויות השונות והופכת לבסיס ההתמודדויות שלהם עם החיים בישראל.
הצג פחות
הוספה למשאלות