חוט ירוק מתנה, גילה דישי

חוט ירוק מתנה

חוט ירוק מתנה

גילה דישי

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: סטימצקי הוצאה לאור
שנה:
2017
אורך:
02:05:48
קריינים: גילה דישי
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר קולי - "חוט ירוק מתנה" מאת גילה דישי:
״... אני לא ממציאה מצבים. אני גם לא בודה דמויות או אנשים... אני רק מסדרת אותם, מנסה למצוא היגיון ויופי, כי חייבים, כי אחרת אין חיים״ – אומרת גילה דישי.
במשיכות עט מרוכזות ובמבט ייחודי, היא רוקמת סיפורים קצרים על החיים, על אנשים ועל מערכות יחסים, ויחד הם נארגים לכדי יצירה שלמה. כך נולד ספר עמוק ושובה לב בכנותו וביופיו, המדבר בקול אותנטי, רענן וחדש.
זהו ספר ביכורים לגילה דישי, בוגרת החוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. בעשור האחרון היא חיה ויוצרת בארה״ב ועוסקת בהוראה בבתי ספר יהודיים.
הסיפורים ב״חוט ירוק מתנה״ נעים בין היו הצג יותר מיומי לגורלי, בין כאב לשמחה, בין פחד לאהבה, והם יהדהדו בכם זמן רב לאחר סיום הקריאה ותרצו עוד. אלו הם סיפורונים, קצרים ותמציתיים, המשייטים בחופשיות על המנעד שבין חוויות אישיות כמו נסיעה עם בן הזוג לכנס בעיר זרה; לטראומה לאומית, כמו סיפור ההתנתקות; לחוויית המעבר בין מדינות, בתקופת הגלובליזציה.
המחברת מפלרטטת עם החיים בגילוי לב ובהומור עדין. כל מילה יושבת במקומה ומקפלת בתוכה עולם ומלואו. ״שיירת המציאות״ עוברת על פניה והיא מנסה למצוא פשר ומשמעות ויוצאת עם השמש מבין העננים.

הצג פחות
הוספה למשאלות