הרשת התרבותית, נועה מנהיים

הרשת התרבותית

הרשת התרבותית

נועה מנהיים

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: גרף
שנה:
אוגוסט, 2019
אורך:
14:31:56
קריינים: איילת טריאסט
קטגוריות: עיון

ספרים חדשים

ספר קולי - ״הרשת התרבותית״ מאת נועה מנהיים:

הרשת התרבותית היא מסע מסחרר אל פינות שונות ולעיתים משונות של התרבות, ואל המקורות שעיצבו וממשיכים לעצב אותה – אלו הסיפורים שאנו מספרים לעצמנו על עצמנו.

מחיי נצח לכהונה אטומית; מגנבי ספרים לספריות מופלאות; מרובוטים לאימפריות; מרומנטיקה גותית לערפדים סקסיים; מאמזונות קשוחות לקדושות מעונות. באמצעות נבירה בשורשיהן של סוגות ספרותיות, טיפוס אל צמרת אילן היוחסין של מיתוסים קדומים ועכשוויים ועיון בתופעות פופולאריות, מבקש ספר זה לשרטט מפה של הֶקשרים מגוונים אשר יוצרים טופוגרפיה של הנפש המערבית.

העיצוב הייחודי של הרשת התרב הצג יותר ותית מתווה את החיבורים בין מושאי המסות, ומאפשר שיטוט מפתיע בגן שבילים מתפצלים - מבוך מענג בו הפניה אל הנתיב הבא נתונה אצל הקורא ההרפתקן.

ספר זה כולל הרחבה של טורים אותם פרסמה נועה מנהיים לאורך כעשור במוסף "הארץ", לצד פרקים חדשים לגמרי. בסקרנות אינסופית היא רוקמת מארג ססגוני ושנון המגשר על הפער בין תרבות "גבוהה" ו"נמוכה", ומאירה את תהליכי הברירה הטבעית של הרעיונות האנושיים.

את הרשת התרבותית מלווים איוריה של שרית עברני, המהווים נדבך נוסף של יופי, מורכבות ופרשנות אמנותית.

נועה מנהיים היא בלשית תרבות, מסאית, תסריטאית ומבקרת. רשימות פרי עטה התפרסמו ומתפרסמות בכלי תקשורת שונים ובהם עיתוני רשת "ידיעות" ו"הארץ". בעשור האחרון היא משמשת כראש מחלקת הספרות העברית בהוצאת כנרת, זמורה, דביר, מלמדת ומרצה במגוון מסגרות, עורכת תסריט ומפתחת סדרות לטלוויזיה. היא פוקדת סדרתית של חנויות ספרים, בעיקר משומשים, שבאחת מהן פגשה את המו''ל של ספר זה, ולהבדיל, את בעלה, עמו ועם בנם היא מתגוררת בתל אביב.
הצג פחות
הוספה למשאלות