המתמחה, גל אמיר

המתמחה

המתמחה

גל אמיר

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - ״המתמחה״ מאת גל אמיר:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים, נתניה ישראל, בחודש ינואר בשנת 2009, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
לרבקה בן-ניסן היה כל מה שאישה יכולה לחלום עליו – משפחה עתירת ממון, בעל אוהב ותעודת סיום בהצטיינות של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. העתיד נראה ורוד, מה גם שרבקה מתקבלת כמתמחה בעריכת דין אצל קרובת משפחה, הנחשבת עורכת הדין הפלילית הטובה בצפון.
אבל, בתוך חודש מהיום שבו החלה את ההתמחות אצל עורכת הדין סוזן סעדון בעפולה, מאבדת רבקה את הכול והופכת לחשודה בתיק רצח. המשטרה, עורכת הדין סעדון ואבו-איסמעיל, ראש המאפיה הצג יותר המקומית – כולם בטוחים שהיא שחקנית המפתח במלחמת הכנופיות של משפחת אל-אזרק המפילה חללים זה חודשים רבים.

עם הדמויות המוכרות והאהובות מספרו הראשון של גל אמיר – עפולה רח' האופרה 3, הנחשב לקלסיקה של ספרות המתח המקומית – מציג המתמחה מגוון של דמויות חדשות ובלתי נשכחות, כולן מעוצבות במיטב כישרונו של הסופר.
זווית הראייה הייחודית של גל אמיר – הנחשב כיום לאחד מהטובים בסופרי המתח בישראל – מפגישה אותנו שוב עם פניה הפחות מוכרות של החברה הישראלית, ועם מקומות שבהם, בדרך כלל, לא דורכת כף רגלו של בלש עברי.
הביקורת משבחת את ספריו של גל אמיר
"ספר המתח המקורי הכי טוב והכי מענג שיצא כאן בשנים האחרונות"
אמנון דנקנר, תרבות מעריב, על עפולה, רחוב האופרה 3
"מזמן לא קמו כאן סופר או סופרת מתח חדשים, שיצליחו לשלב סיפור מתח ראוי עם פיסה חיה ומורכבת של מציאות ישראלית. על רקע זה מעוררת צמיחתו האיטית אך המתמדת של גל אמיר מידה רבה של תקווה. בספריו ניכר כושר התבוננות חד ומפותח, כישרון כתיבה רב, ובעיקר רצון עז להתרומם ולגעת במקור כוחה של הספרות"
אמנון ז'קונט, הארץ, ספרים, על השלישית בשורה השנייה
הצג פחות
הוספה למשאלות