האניגמה במבצע קציצה, אורה מורג

האניגמה במבצע קציצה

האניגמה במבצע קציצה

אורה מורג

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: ידיעות ספרים
שנה:
יוני, 2014
אורך:
07:24:27
קריינים: אורה מורג
קטגוריות: גילאי 11-13

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "האניגמה במבצע קציצה" מאת אורה מורג:
השנה 1943. מלחמת העולם השנייה בעיצומה. ניצחונות ראשונים לאנגלים ולאמריקניים ותבוסות ראשונות לצבא הגרמני.
בלונדון מתכנסים מדי יום חמישי חברי "מועדון העשרים" - מועדון התרמיות של המודיעין האנגלי - ש"מבשלים" הונאות, בוראים מרגלים ומגייסים סוכנים כפולים כדי להביס את היטלר גם בתחבולות.
באותו היום ישבו עשרים הקצינים בחדר 13 שבמרתף האדמירלות והקשיבו לדברי מפקדם: "בעוד חודשיים אנחנו עומדים לפלוש לאירופה. הפלישה תהיה דרך האי האיטלקי סיציליה."
"אוהו!!!" נשמעה קריאת התפעלות.
"ראש הממשלה שלנו, וינסטון צ'רצ'יל, צופה שבאי תתפתח מלחמה עקובה מ הצג יותר דם. הוא חושש שיהיו עשרות אלפי הרוגים. ולכן הוא ביקש ממני לפנות אליכם להמציא הונאה שתגרום לצבא הגרמני להאמין שהפלישה תהיה דרך יוון ותשכנע את היטלר להסיט את כוחותיו מסיציליה ליוון."
דממה נפלה במרתף הדחוס. כולם נשאו את עיניהם אל סגן צ'ולמונדולי, קצין תימהוני, רזה וגבוה, ששפמו הארוך היה משוח בשעווה ואשר היה ידוע בדמיונו הפרוע ובהמצאותיו חסרות המעצורים.
"השפם" (כך כונה בפי כל) שקע במחשבה ארוכה, ואז התנער ואמר שלוש מילים בלבד: "השיגו לי גופה!"

האניגמה ב"מבצע קציצה" הוא ספר מתח נוסף בסדרת המתח ההיסטורית המצליחה של סופרת הנוער אורה מורג. והפעם, ליל הבדולח, הקינדר טרנספורט (שליחת ילדים יהודים מגרמניה לאנגליה ערב פרוץ המלחמה), ניסיון ההתנקשות בהיטלר והפלישה לסיציליה. ומעל לכול סיפור ההונאה המבריק של האנגלים את הגרמנים בעת מלחמת העולם השנייה. בינתיים, בבְּלֶצְ'לי פארק ממשיכים רמי מבת גלים ומרי־אן מלונדון לפצח את קוד האניגמה ולשלוח תשדורות מפוענחות למועדון התרמיות. לצמד המפצחים הקטנים מצטרפת הפעם ילדה חדשה.

אורה מורג, סופרת לילדים ולנוער, היא כלת פרס זאב, פרס אקו"ם ופרס הספריות הציבוריות. בסדרת ספרי המתח ההיסטוריים שלה על שם טוביה מורג ז"ל יצאו עד כה ארבעה־עשר ספרים.
הצג פחות
הוספה למשאלות