אישה חסרת חשיבות, סוניה פרנל

אישה חסרת חשיבות

אישה חסרת חשיבות

סוניה פרנל

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: מטר
שנה:
ינואר, 2022
אורך:
14:04:04
קריינים: עדי חבין
מתרגמים: דנה אלעזר הלוי
קטגוריות: עיון

ספרים חדשים

ספר קולי - ״אישה חסרת חשיבות״ מאת סוניה פרנל:

ב-1942 שלח מטה הגסטפו בצרפת הודעה דחופה: "זו המרגלת המסוכנת ביותר של בעלות הברית. אנחנו מוכרחים למצוא ולחסל אותה."

האישה שעליה דיברו היתה וירג'יניה הוֹל, אשת חברה אמריקאית מבולטימור שהצליחה בכוח השכנוע להתקבל לשורות "מנהלת המבצעים המיוחדים", ארגון הביון הבריטי שכונה "משרד הלוחמה הבלתי ג'נטלמנית" של צ'רצ'יל. היא היתה לאישה הראשונה שבעלות הברית שלחו אל מעבר לקווי האויב, ולמרות נכותה (רגל תותבת) עזרה להצית את אש הלהבה של הרזיסטנס הצרפתי וחוללה מהפכה בלוחמה החשאית כפי שאנו מכירים אותה. הצג יותר

וירג'יניה הקימה רשתות ריגול שנפרשו בכל רחבי צרפת, הנחיתה מהשמים כלי נשק וחומרי נפץ והיתה אישיות מרכזית בפעילות הרזיסטנס. גם בזמן שפניה התנוססו על פני כרזות "מבוקשת" ופרס הוכרז על ראשה, וירג'יניה סירבה שוב ושוב לפקודות שהורו לה לעזוב את המקום. כשהכיסוי שלה נחשף לבסוף, היא נמלטה וסיכנה את חייה בחציית הרי הפירנאים ברגל עד לספרד. ואולם היא חזרה שוב לשטח האויב, נחושה להציל עוד חיי אדם, ובמלחמת גרילה שנחלה הצלחה כבירה עזרה לשחרר אזורים רבים בצרפת מידי הנאצים לאחר יום הפלישה לנורמנדי.

סוניה פרנל חושפת כאן לראשונה, על סמך מחקר חדש ומעמיק, את מלוא חייה החשאיים של וירג'יניה הול. זהו סיפור מעורר השראה שעוסק בגבורה, בחייהם של מרגלים ובניצחון אישי בתנאים של מצוקה אדירה. אישה ללא חשיבות הוא סיפורה עוצר הנשימה של אישה אחת שעקשנותה ונחישותה עזרו לניצחון במלחמה.

סוניה פרנל היא ביוגרפית ועיתונאית שעבדה בדיילי טלגרף, בדיילי מייל ובסאנדיי טיימס. ספריה הקודמים, Clementine: The Life of Mrs Winston Churchill ו-Just Boris: A Tale of Blond Ambition זכו להצלחה רבה בבריטניה ולמועמדויות לפרסים ספרותיים. אישה ללא חשיבות נרכש על ידי סרטי פרמאונט בהוליווד ויופק בבימויו של ג'יי ג'יי אברהם.

"מצוין... הספר הזה מרתק, מותחן שקשה להניחו מהיד."

– ניו יורק טיימס בוק רוויו

"סאגה שובת לב על אישה בלתי רגילה, שלמדה כבר בגיל צעיר לעמוד על שלה, להתגבר על נכותה ולהילחם בציפיות הנמוכות מבנות מינה."

– יו-אס-איי טודיי

"מעולם לא קראתי ספר כזה. כל עמוד מרתק מקודמו... כל מעשה משקף גבורה עילאית."

– פוקס ניוז

"ביוגרפיה כובשת של מרגלת שהיתה אמנית בתחומה, ותזכורת למה שקומץ אנשים אמיצים יכולים להשיג."– NPR"מחווה הולמת ונוגעת ללב לאישה מדהימה."– אקונומיסט
הצג פחות
הוספה למשאלות