אנדריאה, מרדכי בר-און

אנדריאה

אנדריאה

מרדכי בר-און

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: תשע נשמות
שנה:
אוקטובר, 2020
אורך:
04:28:34
קריינים: ניר שאולוף
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר קולי - ״אנדריאה״ מאת מרדכי בר-און:
זהו סיפור חניכה אינטימי של צעיר בשלהי מלחמת העולם השנייה, במרחביה המתפתחים של המושבה ראשון לציון. מרדכי בר-און, היסטוריון וקצין חינוך ראשי לשעבר, נוטש בסיפור זה את האובייקטיביות המדעית ועוטה את גלימת הסופר כדי להביא לנו מקום אחד ביקום, זמן מסוים, נפש ייחודית של אדם.
יואב מתגורר עם אמו. האב נטש, אחיו משרת בצבא הבריטי. מנהגי הבית הובאו מגרמניה עם הרהיטים והטעמים הספרותיים. תלמידי הגימנסיה לומדים אצל מורים נוקשים, מעלים הצגות ומטפחים סקרנות. תנועות הנוער משלימות את החינוך בתהיות ודיונים פילוסופיים. זהו הרקע שעליו בוקעת לראשונה מיניותו של יואב. ואז הצג יותר מופיע אנדריאה, שבוי מלחמה איטלקי, קצין, אמן, שנקלע ליישוב ומנסה לאסוף את רסיסי חייו טרם יחזור למולדתו. יואב ישנה את חיי כולם, ואגב כך גם את שלו.
"אנדריאה" הוא רומן המזנק קדימה ואחורה בעשרות שנים, נע בין ישראל למילנו, בין נעורים לבגרות, בין סופיות העבר לבין האפשרות שיש לו לאדם בכל רגע נתון להחזיר לעצמו מעט ממה שאבד. בר-און בחר להתייצב במשכן הזיכרון של אדם בשנותיו המאוחרות: במקום הזה, ישות הזמן אינה קיימת והספרות מתרוממת ועולה כנחלה האולטימטיבית של הקיום.
הצג פחות
הוספה למשאלות