איש ללא צל, יוסי אבני לוי

איש ללא צל

איש ללא צל

יוסי אבני לוי

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "איש ללא צל" מאת יוסי אבני לוי:
הקלטה זאת בוצעה באולפן הספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראיה ומוגבלים,נתניה ישראל, בחודש ספטמבר שנת 2007, כל הזכויות שמורות לה בלבד.
חייו של יונתן, המתגורר בברלין בתפקיד, מוסטים ממסלולם לאחר שצעיר מסתורי בשם סבסטיאן פונה אליו בבקשת עזרה. בבת אחת הכול משתנה: המשטרה מתדפקת על דלתו, מישהו מאזין לקו הטלפון שלו ואפילו מצלמים אותו בחשאי.
בעוד הרשת סביב יונתן הולכת ומתהדקת, הולך סיפור חייו של סבסטיאן ונפרש. באמצעות קלטות, שיחות טלפון וקטעי יומנים, נקרע צוהר בנפשו של יונתן לנופים שלא הכיר: מזרח גרמניה מלנכולית וחושנית, חיי פנימייה נוקשים הצג יותר , חברות אמיצה שנקטעת באיבה וגיוסו של סבסטיאן לשירות ביון רב-זרועות ומאיים. סיפורו משיב את יונתן אל מחוזות ילדותו שלו – אל שכונה מתפוררת רדופה ניחוחות אורז, נענע וכמיהה, אל סבתא ננה הקשישה שיורקת שירי אהבה עתיקים, ואל תומר בוזגלו, ידיד נעוריו הנבגד.
מתח עדין מרחף על שתי הדמויות: אמת או כזב? ידיד או אויב? הגבול בין אמת לדמיון מתעתע מאי פעם.
איש ללא צל הוא רומן ריגול מורכב ובשל, המבוסס על סיפור אמיתי, אך בה בעת מהווה יצירה פיוטית על פיתוי והתחזות, בגידה ועונשה. בשפה עשירה, מלאת דימויים והומור – לשון שהיא מעשה פיתוי כשלעצמו – מדובב יוסי אבני-לוי שני גיבורים שונים בתכלית, שעם זאת מהווים תמונת מראה זה של זה: סבסטיאן השרוי בתוגת הרומנטיקה הגרמנית, ויונתן הבודד, המתגעגע לבית שמעולם לא היה לו.
יוסי אבני-לוי נמנה עם שירות החוץ הישראלי. ספרו הקודם דודה פרהומה לא היתה זונה(עם עובד) זכה לשבחי הביקורת וראה אור גם באירופה.
"כתיבתו של יוסי אבני-לוי – על חושניותה, יופייה ועושרה הלשוני – היא בעיני מן האמיצות ורבות העוצמה בספרות העברית". יהודית קציר
**בגלל אורכו של הספר הוא מחולק לשני חלקים המאוגדים יחד בקובץ מסוג RAR. קובץ המאפשר הורדה אחת מהמחשב במקום הורדת כל חלק בנפרד.
מצורף קישור להורדת תוכנה לפתיחת קבצי RAR
www.win-rar.com
לאחר ההתקנה לוחצים על הקובץ, וגוררים החוצה את שני חלקי הספר מתוך החלון שנפתח.
הצג פחות
הוספה למשאלות