עמוד הביתהרשמה לשדרניםערוצים100 הגדוליםטוויטר
מחפשים משהו?
בתוך
חפשו
כניסה לשדרנים
מייל
 
סיסמא
שכחתי סיסמא
  כניסה
 
הוסף פודקאסט

רדיו   radio   אלטרנטיבי   רוק   Music   דאנס   ישראל   ישראלי   לילה   בן   מוסיקה   FM   אינדי   מוזיקה   88   ירושלים   dj   קול   106FM   אקטואליה   80   תרבות   הקמפוס   טל   פאנק   סטודנטים   גרוב   אביב   כהן   בוקר   עם   סט   מיקס   אלקטרוני   בלוז   106   תוכנית   של   תל   יזרעאל   גלצ   גלי   אביעד   הנשיא   ברמן   קיסוס   הבוקר   אשל   allforpeace   אקו99  

 
ערוצים > ספרות
הוצאת אחיאסף
אחיאסף היא הוצאת ספרים שהוקמה בשנת 1937 על ידי שכנא צפלוביץ' שעלה לארץ ישראל מליטא בשנת 1924. השם "אחיאסף" היה במקור שמה של הוצאתו של אחד העם, ואת הזכות להשתמש בו קיבל צ'פלוביץ באישור מאחד מיורשיו. ההוצאה המקורית פעלה בעבר בוורשה, והשם שימש כעדות קיימת והמשכיות לפעילות ההוצאה, או לפחות שמה. צפלוביץ' אף אימץ את אחיאסף כשם משפחתו לאחר מלחמת השחרור‏. מקימה של ההוצאה, צפלוביץ' עבר לירושלים בסוף שנות ה-20 כדי לנהל את סניף חברת המו"לים "תרבות", וכשזו פסקה מפעילותה, החל לעסוק במו"לות באופן עצמאי והדרך להקמת אחיאסף נסללה. בראשית פעילותה שימשה חנות ההוצאה הקטנה מקום מפגש לסטודנטים מהאוניברסיטה העברית ולמשוררים צעירים כדוגמת יעקב אורלנד, דב חומסקי ואחרים. בשנת 1964 צפלוביץ' (שהפך לאחיאסף) העתיק את פעילות ההוצאה העצמאית שהקים לתל אביב והיא פעלה בה עד לסוף שנת 1988. מאז החברה פועלת באזור התעשייה פולג הנמצא דרומית לנתניה. בשנת 2004 נפטר שכנא אחיאסף‏ וההוצאה הועברה לידי מתן בנו. (ויקיפדיה)
 
מספר פרקים: 4
מחבר:
לאתר
שפה: עברית
כתובת ישירה: http://www.icast.co.il/achiasaf

(ממוצע כל הפרקים)
מספר האזנות: 303
אהבת? בטח תהנה גם מהפודקאסט:
הערב השני אקטואליה עם אסנת גבריאלי
תגובות מאזיניםהוסף תגובה
 
הקלק כאן לפרק האחרון
  
ספר אודיו - פצפונת ואנטון מאת אריך קסטנר
כל הפרקים
פרקים אחרונים כל הפרקים
רשימת פרקים
ספר אודיו - פצפונת ואנטון מאת אריך קסטנר

ספר קולי - "פצפונת ואנטון" מאת אריך קסטנר
הילדה לואיזֶה פוגה, המכונה "פצפונת" (או "נקודונת" בתרגום מילולי מגרמנית) משום שהיא קטנטונת בקומתה, היא בת עשירים שאיננה חסרה דבר מלבד תשומת לב מהוריה. אביה הוא מנהל בית חרושת למקלות הליכה, הטרוד מבוקר עד ערב בעבודתו ואמה היא אשת חברה וגם היא טרודה מבוקר עד ערב בענייניה. בפצפונת מטפלת העלמה אַנְדָכְט, שאיננה מטרידה את עצמה יותר מדי בטובת הילדה המסורה לאחריותה. עוד יש בבית ברטה השמנה, הטבחית, והכלבלב פִּיפְקֶה.
אנטון הוא בן עניים. אמו חולה ומשום כך נאלץ אנטון לעבוד אחרי הלימודים לפרנסתם הדלה וגם לעזור בבית. אנטון ופצפונת מתוודעים במהלך קיבוץ נדבות ומתיידדים מאוד, על אף הפער הגדול ברקע חייהם.
פצפונת בת העשר מעסיקה את עצמה במשחקי דמיון, ועולם הדמיון שלה מתעשר מאוד כאשר העלמה אנדכט מוצאת לה ולבת טיפוחיה תעסוקה נוספת לשעות הלילה. כאשר הוריה של פצפונת יוצאים לבלות בביטחון מלא, שבתם ישנה שנת ישרים בחדרה בבית, לאומנת ולילדה יש תוכניות אחרות לגמרי.
לעלמה אנדכט יש ארוס, המכונה בספר "רוברט השד". רוברט השד צריך כסף, והרבה, ואת הכסף הזה מקבצות למענו ארוסתו ופצפונת. העלמה אנדכט מתחפשת לעיוורת עניה, לבושה בלואים, על עיניה משקפיים שחורים ובידה מקל, וילדה קטנה, גם היא בבלואי סחבות, מובילה אותה ברחוב ומתחננת לפני עוברים ושבים לקנות ממנה גפרורים כדי שאמה העיוורת והיא לא ירעבו ללחם.
העלמה אנדכט דואגת כמובן לחזור הביתה בעוד מועד, פצפונת נשבעת לשמור סוד, וכך קורה, שכאשר אביה של פצפונת רואה, באחד הימים הנדירים שהוא נמצא בבית את בתו האהובה עומדת בטרקלין היפה בדירתו המפוארת בת עשרת החדרים, פניה אל הקיר והיא מתחננת בקול קורע לב, "אנשים טובים, קנו גפרורים! אמי המסכנה עיוורת ואין לנו אוכל!" קצת קשה לו להאמין למראה עיניו.
עוד דברים מתרחשים בעלילה, וסופו של דבר שאביה של פצפונת מגלה מה טיבה של האומנת המופקדת על שלום בתו ומיהו ארוסה. העלמה אנדכט מפוטרת, רוברט השד נתפס בנסיון פריצה לביתה של פצפונת ונשלח לכלא ואל בית משפחת פוגה באים אנטון ואמו, שהבריאה ממחלתה ותהיה מעתה המטפלת החדשה והנאמנה של פצפונת. (ויקיפדיה)

להאזנה לספר הקולי במלואו לחצו כאן

 

האזן לפודקאסט
משך: 15:25 גודל: 14.11 MB פורסם: Tue, 06 Nov 2012 12:31:39
 
דירוגאין
תגובות:   אין
המלץ לחבר 
עמוד הבית | אודות | עזרה | צרו קשר | תנאי שימוש באתר | דווח על תוכן פוגע | דווח על תקלה בפודקאסט | שונות
web forms optimization by FormLogix Form Builder, and conversion rate optimization by FormTitan Form Builder